24 maja - Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach

2012-05-21 23:28:58

Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach

24 maja 2012 r.

Kościół jest naszym wspólnym domem i dlatego ważny w nim jest każdy członek.  Chcemy popatrzeć na Kościół w Chinach. Bł. Jan Paweł II przed modlitwą na Anioł Pański w 1988 r. powierzył Matce Boskiej Wspomożycielce Wiernych z Sheshan swoją troskę o Kościół w Chinach. Do tej Matki zwrócił się także Benedykt XVI w 2007 r., kończąc List do wiernych Kościoła w Chinach. Papież polecił, by w święto Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych chrześcijanie na całym świecie modlitwą i sercem ogarniali wierzących w Chinach.

Sheshan znajduje się w odległości50 kmod Szang­haju. Ewangelizacja dotarła do Sheshan w połowie XIX wieku. W 1864 r. brat zakonny narodowości chińskiej zbudował na szczycie wzgórza altanę, gdzie umieścił obraz Matki Boskiej namalowany przez niego i czczony pod wezwaniem „Wspomożycielki Wiernych”. Od tej chwili kult Madonny z Sheshan – Wspomożycielki Wiernych rozszerzył się po całej okolicy i każdego roku, 24 maja, obchodzi się tam bardzo uroczyście święto.

Obecnie w Sheshan znajdują się dwa kościoły: jeden w połowie wzgórza, a drugi na jego szczycie. Ten ostatni został zbudowany w 1873 r. Posiada on dzwonnicę wysokości33 m, na szczycie której znajduje się statua Madonny z brązu, trzymającej uniesionego w górę swego Syna Jezusa. Ponieważ Jezus ma ramiona otwarte w geście błogosławienia, jest z daleka widoczny jako wielki krzyż rozpostarty nad Chinami.

Łącząc się z wszystkimi katolikami Chin, zanośmy do Boga dziękczynienia i prośby za rozwijający się Kościół w Chinach.

Modlitwa za Kościół w Chinach

Panie Jezu Chryste, w sakramencie chrztu świętego uczyniłeś nas członkami Twojego Ciała, którym jest Kościół. Ty chcesz, abyśmy czuli się odpowiedzialni za naszych braci chrześcijan i wszystkich ludzi na całym świecie, zwłaszcza tych, którzy cierpią i są prześladowani.

Prosimy Cię, przyjdź z pomocą Twojemu Kościołowi w Chinach. Daj, aby rozwijał się, ciesząc się prawdziwą wolnością swoich wiernych. Niech wzrastająca liczba wyznawców Chrystusa przyczynia się do duchowego rozwoju całych Chin.

O to prosimy Cię za przyczyną Maryi, Królowej narodu chińskiego i świętych męczenników chińskich. Amen.

Źródło: http://www.missio.org.pl/pontyfikat/index.php?f01=3xxx317xxxxxxxxxx&idss=2094614s5873

Kategorie wpisu: Informacje