Dzień modlitwy i postu za Kościół Katolicki w Sudanie – 28 maja 2012 r.

2012-05-21 23:37:03

Najnowsze wiadomości dochodzące z Sudanu i z Południowego Sudanu są bardzo alarmujące. Obydwa kraje znajdują się ponownie w stanie wojny. Dla mieszkańców tego regionu oznacza to zagrożenie śmiercią, kalectwem, głodem i tułaczką. Sytuacja jest szczególnie groźna dla miejscowych chrześcijan, którzy obawiają się ataków islamskich ekstremistów.

Papieskie Dzieła Misyjne w duchu solidarności i troski o braci w wierze proponują, aby 28 maja 2012 r. był w Polsce dniem modlitwy i postu za Kościół katolicki w Sudanie. Nasza modlitwa, a także osobiste wyrzeczenie, ożywiane miłością, mogą stanowić niezmiernie skuteczną pomoc, którą wesprzemy Sudańczyków.

Serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie naszej inicjatywy i osobiste włączenie się tego dnia w modlitwę oraz zachęcenie do niej innych.

Źródło: http://www.missio.org.pl/pontyfikat/index.php?f01=3xxx312xxxxxxxxxx&idss=2110154s8963

Kategorie wpisu: Informacje