Aktualności

Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania w Katedrze

2012-04-01 22:34:17

Ks. Przemysław Wesołowski


 

W Niedziele Palmową pierwszego kwietnia młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania z naszej parafii uczestniczyła w pielgrzymce do Katedry Świętej Rodziny w Częstochowie. W czasie wyjazdu kandydaci do bierzmowania wzięli udział w uroczystych obchodach Dni Młodzieży.

 

Przywieziona przez naszą Wspólnotę Palma stała się obiektem wielkiego zainteresowania. Wywołała wielki entuzjazm zarówno prowadzących, jak innych pielgrzymów. Mierząca ponad 10 metrów była ozdobą tegorocznej uroczystości. Trzeba nadmienić, że była najwyższa, wyprzedzając pod względem długości o ponad metr palmę z Radomska.

 

O godzinie 15 uczestniczyliśmy w koronce do Bożego Miłosierdzia śpiewanej przez siostry zakonne. Następnie wysłuchaliśmy koncertu zespołu „Przecinek”, który mimo chłodnej pogody rozgrzewał serca licznie zgromadzonej młodzieży.

 

Po godzinie 16 rozpoczęła się Liturgia Niedzieli Palmowej celebrowana przez Księdza Arcybiskupa Wacława Depo wraz ze zgromadzonymi kapłanami.

 

Po uroczystym poświęceniu palm w procesji udaliśmy się do Katedry, gdzie uczestniczyliśmy we mszy świętej. Ksiądz Arcybiskup podkreślił rolę młodych ludzi w kościele, gdzie powinni nieustannie odnajdywać swoje miejsce przy Chrystusie. Po zakończeniu Liturgii młodzież na ręce naszego ordynariusza złożyła prośby o udzielenie Sakramentu Bierzmowania.

 

Galeria z Pielgrzymki do Częstochowy

Kategorie wpisu: Informacje
« powrót