Aktualności

Komunikat duszpasterski Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego

2012-11-27 18:14:51

Bracia i Siostry w Chrystusie, Jedynym Odkupicielu Człowieka!

 

Różne są imiona i znaki niewiary – poczynając od słownych deklaracji apostazji poprzez obrazowe bilbordy aż do aktów agresji.Wobec ostatniego zdarzenia, jakim było podpalenie w nocy z 24 na 25 listopada br. drzwi Kościoła rektorackiego p. w. Zmartwychwstania Pańskiego w Tajemnicy Emaus w Częstochowie na Cmentarzu „Kule”, gdzie w podziemiach spoczywają doczesne szczątki księży biskupów pomocniczych, pragniemy wypowiedzieć stanowcze słowa: „nie pozwolimy”, aby język nienawiści wobec wiary chrześcijańskiej był obecny i bezkarny w naszym mieście i naszej ojczyźnie. W odpowiedzi na ten bolesny akt ateizmu i niewiary w życie wieczne, modlimy się słowami: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

​Na wierność łasce chrztu z serca błogosławię

 

  

 

 /-/ + Wacław Depo

ARCYBISKUP METROPOLITA

CZĘSTOCHOWSKI

  

 

Ps.: Straży pożarnej z serca dziękuję za szybką interwencję.

 

  

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

Częstochowa, 26 listopada 2012 r.

Kategorie wpisu: Listy pasterskie
« powrót