Aktualności

Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

2012-03-05 03:19:42

Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji ofiar katastrofy kolejowej - apelują biskupi. Poniżej tekst Komunikatu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. 

Wszyscy jesteśmy poruszeni katastrofą kolejową do jakiej doszło w sobotę wieczorem pod Szczekocinami. Zderzyły się tam dwa pociągi – jadący z Przemyśla do Warszawy Wschodniej oraz podążający w przeciwnym kierunku z Warszawy do Krakowa. Kilkanaście osób straciło życie i liczba ta może się jeszcze zwiększyć. Wiele osób jest rannych. 

Prosimy dobrego Boga dla rannych o ulżenie w ich cierpieniach. Modlimy się za tych, którzy zginęli w katastrofie, a także za ich rodziny, przesyłając im słowa serdecznego współczucia. Wyrażamy wdzięczności i uznanie wszystkim służbom – zwłaszcza medycznym, ratowniczym i porządkowym, a także wielu ludziom, którzy przygotowywali różne miejsce, nawet szkoły, by przyjąć rannych. 

Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji ofiar katastrofy kolejowej i polecamy ich miłosierdziu Bożemu. 

 

 

† Józef Michalik 
Metropolita Przemyski 
Przewodniczący KEP 

† Wojciech Polak 
Sekretarz Generalny KEP 

† Stanisław Gądecki 
Zastępca Przewodniczącego KEP
Warszawa, 4 marca 2012 r. 

Kategorie wpisu: Informacje
« powrót