Marsz dla życia i rodziny

2012-05-12 18:43:18

W niedzielę,  27 maja,

w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

ulicami Częstochowy,

z Bazyliki Archikatedralnej na Jasną Górę,

przejdzie

„Marsz dla życia i rodziny”.

• O godz. 15 w bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny abp Wacław Depo metropolita częstochowski będzie przewodniczył Mszy św.
  • Ok. godz. 16. 30 po Mszy św. uczestnicy Marszu dla życia i rodziny złoża kwiaty pod pomnikiem bł. Jana Pawła II- papieża pielgrzyma.

W drodze na Jasną Górę,  na placu Biegańskiego,

odczytany zostanie  Apel skierowany do władz miasta

w obronie ludzkiego życia.

„Marsz dla Życia i Rodziny jest wyrazem naszego poparcia dla życia i godności człowieka od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. To manifestacja solidarności z najbardziej bezbronnymi i cierpiącymi. W nawiązaniu do zbliżającego się Światowego Spotkania Rodzin z Papieżem Benedyktem XVI w Mediolanie pragniemy, aby Marsz stał się promocją życia i piękna polskiej rodziny, wspólnym świętowaniem i uwielbieniem Boga. Niech słowa Jana Pawła II: „Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać” staną się dla nas zachętą i przynagleniem do uczestnictwa w Marszu i dawania świadectwa prawdzie o godności ludzkiego życia.”- podkreślają organizatorzy Marszu.

Miasta, w których odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny:

Koszalin, Słupsk, Szczecinek,
Lębork, Ełk, Olsztyn, Ostróda, Białystok, Sokołów Podlaski, Lublin,