Aktualności

Na pielgrzymkowym szlaku…

2012-05-01 19:55:06

Tradycją w naszej parafii stała się już pielgrzymka organizowana na wiosnę, dlatego też  w dniach 28-30 kwietnia wyruszyliśmy na pielgrzymkę w nasze polskie Tatry. W sobotę o 6 rano spod kościoła w Bogdanowie udaliśmy się w drogę.

 

W pierwszym dniu zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce. Znaleźliśmy się 135 m pod ziemią pokonując wiele stopni schodów, aby zwiedzić jakże piękne miejsce uczynione rękoma wielu wspaniałych ludzi. Szczególny charakter miejsca utkwi w naszej pamięci.

Drugi dzień był czasem zwiedzania zakopiańskiej ziemi. Zwiedziliśmy pustelnię brata Alberta, gdzie mogliśmy zobaczyć położoną w pięknym górskim krajobrazie oazę kontemplacji Bożej obecności wśród nas. To tu jak mówiła do nas siostra zakonna Bóg przemawia najlepiej dając radość życia. Następnie udaliśmy się na Krzeptówki - Sanktuarium Maryjne, które wybudowane przez górali stało się miejscem pamięci o naszym wielkim rodaku bł. Janie Pawle II, aby uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Wieczorem spotkaliśmy się na wspólnej biesiadzie, aby cieszyć się wrażeniami z pielgrzymkowego szlaku.

Ostatni dzień był czasem zwiedzania Krakowa, które rozpoczęliśmy od mszy świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Następnie udaliśmy się na Wawel, gdzie nawiedziliśmy grób Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki oraz zwiedziliśmy wawelską Katedrę.

W drodze powrotnej nawiedziliśmy Sławków, szczególne miejsce dla naszych parafian. Sławków jest miejscem pochówku naszego byłego proboszcza ks. Bilewicza. Całą pielgrzymkową wspólnotą modliliśmy się w intencji zmarłego kapłana oraz zapaliliśmy znicz.

Jak każdy wyjazd nieuchronnie się kończy. Tak i nasza wspólna tegoroczna wyprawa zakończyła się późnym wieczorem pod naszą bogdanowską świątynią. Jednak pamięć zwiedzonych miejsc i miła atmosfera wyjazdu pozostaną w naszej pamięci. Za rok może ponownie wyruszymy na pielgrzymkowy szlak.

 

Galeria zdjęć z pielgrzymki

Kategorie wpisu: Informacje
« powrót