Na pielgrzymkowym szlaku…

2012-06-08 22:22:23

W dniu 8 czerwca Dzieci Pierwszokomunijne wraz z rodzinami udały się na dziękczynną pielgrzymkę do Wąchocka i Kałkowa.

Pierwszym punktem na pielgrzymkowym szlaku znalazło się Opactwo Cystersów, gdzie mogliśmy zwiedzić zabytkowy Klasztor. Następnie udaliśmy się pod pomnik "Sołtysa Wąchocka", o którym jest tyle znanych kawałów.

Drugim punktem, a zarazem najważniejszym było zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego w Kałkowie. Nasz pobyt na kałkowskiej ziemi rozpoczęliśmy od Mszy Świętej dziękczynnej, za dar Eucharystii.

Po Mszy Świętej, Pani przewodnik oprowadziła dzieci po ścieżkach Sanktuarium kałkowskiego. Szczególną uwagą dzieci cieszyło się mini Zoo oraz Golgota, która ma wysokość 35 metrów.

Niestety to co dobre szybko się kończy. Po zwiedzeniu Sanktuarium udaliśmy się w powrotną drogę, aby kibicować w domach naszej reprezentacji w meczu inaugurującym Euro 2012.

Kategorie wpisu: Informacje