Niedziela Wielkanocna

2012-04-08 14:05:19

Nie zna śmierci Pan żywota…

Magdalena Młoczkowska

8 kwietnia wypada w tym roku Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. W naszym kościele obchody święta rozpoczęliśmy od uroczystej mszy rezurekcyjnej o godz. 6.00. Najpierw wokół świątyni przeszła procesja prowadzona przez księdza proboszcza Wojciecha Gonerę. Towarzyszyli mu druhowie straży pożarnych, asysta, orkiestra oraz parafianie.

Po trzykrotnym okrążenia kościoła i wejściu do środka, odśpiewany został uroczysty hymn Ciebie Boga wysławiamy, po którym rozpoczęła się msza święta. Przewodniczył jej ksiądz proboszcz.

W homilii mówił o Zmartwychwstaniu Chrystusa i o tym, jakie to ważne wydarzenie, przekazujące nam trzy prawdy: że tylko Jezus jest prawdziwym Bogiem, jedynym zwycięzcą śmierci oraz że daje nam nadzieję na nasze zmartwychwstanie.

Ksiądz proboszcz nawiązał w swym kazaniu do wielkanocnych pieśni. Wszystkie opiewają Chrystusa Zmartwychwstałego, który chociaż przeszedł przez śmierci wrota,  to jednak pokonał ją, zwyciężył. Jego święta ręka rozerwała pęta grobu.

Kiedy rozpoczęła się Komunia Św., wierni licznie przystępowali do niej, przy wtórze gry orkiestry i śpiewu organisty.

Na koniec Ksiądz Proboszcz złożył życzenia świąteczne, podziękował za udział we wszystkich nabożeństwach Wielkiego Tygodnia oraz zaprosił na jutro.

Galeria z Triduum Paschalnego

Kategorie wpisu: Informacje