Odpust parafialny

Ciebie Boga wysławiamy,

Tobie Panu wieczna chwała,

Ciebie Ojca, niebios bramy,

Ciebie wielbi ziemia cała.

Tobie wszyscy Aniołowie,

Tobie Moce i Niebiosy,

Cheruby, Serafinowie,

ślą wieczystej pieśni głosy.

W Uroczystość Przenajświętszej Trójcy nasza parafia przeżywa jedno z ważniejszych świąt. Gromadzimy się w świątyni by przeżywać radość z odpustu parafialnego. W tym roku 3 czerwca naszą wspólnotę nawiedził Ks. Sławomir Porębski, który zakończył już kurs przygotowawczy do pracy misyjnej i niebawem wyjedzie głosić Chrystusową Ewangelię w Kazachstanie.

Uroczystości odpustowe rozpoczęły się Sumą o godz. 1130, celebrowaną przez naszego rodaka Ks. Prałata Zdzisława Małeckiego wraz z Ks. Sławomirem Porębskim i naszym Proboszczem - Ks. Wojciechem Gonerą. Do kościoła celebransi weszki wraz z Orkiestrą grającą marsza i Druhami OSP Piekary.

Ks. Sławek w homilii odpustowej podkreślił znaczenie Ewangelii odczytanej na mszy świętej, szczególnie w słowach, aby iść głosić Chrystusa wszystkim narodom. Ta misja, którą Chrystus nam nakazuje dokonuje się każdego dnia, przez świadectwo jakim jesteśmy dla innych.

Po uroczystej Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem, odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa i wraz z orkiestrą udaliśmy się z procesją wokół Bogdanowskiej świątyni. Procesję zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, którego udzielił zebranym Ks. Małecki, poprzedzone odśpiewanym Te Deum - Ciebie Boga wysławiamy.

Kategorie wpisu: Informacje