Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Czwarta Niedziela Zwykła

2012-12-22 21:49:55

Czwarta Niedziela Adwentu 23.XII.2012 r.


  1. Do świąt Bożego Narodzenia naprawdę blisko! W poniedziałek Wigilia i kolejne świąteczne dni. Nie zapomnijmy, że w pierwszym rzędzie jest to uroczystość religijna – a dopiero później piękna tradycja. Czy do przeżywania tych uroczystości jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Czy byliśmy już u spowiedzi? W Wigilię msze święte tylko rano o godzinie 8.00. O północy będzie odprawiona Paserka w intencji całej wspólnoty parafialnej. Przed Pasterkom odbędzie się koncert Wspólnoty Zjednoczeni w Trójcy – zapraszamy wszystkich jak najliczniej!
  2. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, alkoholu. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięciom obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Msza święta za zmarłych którzy odeszli do Pana w Roku Pańskim 2012 będzie odprawiona w sobotę 29 grudnia godzina 16.00. Zapraszamy.
  3. We wtorek pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30. W Woźnikach 8.30, w Dobiecinie 10.00, w Postękalicach 11.15.
  4. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. 
« powrót