Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Czwarta Niedziela Adwentu

2013-12-21 23:04:49

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Czwartą Niedzielę Adwentu 22.XII.2013 r. 

 

1. Do świąt Bożego Narodzenia naprawdę blisko! We wtorek Wigilia i kolejne świąteczne dni. Nie zapomnijmy, że w pierwszym rzędzie jest to uroczystość religijna – a dopiero później piękna tradycja. Czy do przeżywania tych uroczystości jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Czy byliśmy już u spowiedzi? Wszystkim, którzy licznie brali udział w rekolekcjach adwentowych składamy serdeczne podziękowanie – „Bóg zapłać". Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku 24 grudnia – zapraszamy orkiestrę strażacką i wszystkich jak najliczniej!!! Od godziny 23.30 odbędzie się Uroczysty Koncert Kolędowy. W koncercie udział weźmie „Wspólnota Zjednoczenie w Trójcy”.

2. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i alkoholu Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Msza Święta za zmarłych, którzy odeszli do Pana w Roku Pańskim 2013 będzie odprawiona w sobotę 28 grudnia o godzinie 16.00, wszystkich serdecznie jak co roku zapraszamy.

3. We środę przypada pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00, 11.30. W Woźnikach o godzinie 8.30, Dobiecinie 10.00, w Postękalicach o godzinie 11.15, zapraszamy orkiestrę strażacką.

4.W czwartek w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia obchodzimy Święto Świętego Szczepana, porządek mszy niedzielny. Na wszystkich mszach jest poświecenie owsa.

5. Serdecznie zapraszamy na uroczystą mszę świętą w niedzielę 29 grudnia o godzinie 11.30 z racji 100 – lecia naszej Orkiestry Strażackiej.

6. Pan Zenon Bartczak z Piotrkowa Trybunalskiego ufundował olejny obraz bł. Jana Pawła II Matce Bożej Bogdanowskiej Uzdrowienia Chorych, jako podziękowanie za zdrowie i dotychczasową opiekę. Obraz namalowała znana i ceniona artystka malarka Ewa Ciszewska – Bombska. Dziadkowie i Rodzice Pana Zenona Bartczaka wywodzą się z naszej Parafii i spoczywają na parafialnym cmentarzu, a on i jego bracia tutaj byli chrzczeni i tutaj wzrastali. Obraz ten będzie poświecony 27 kwietnia 2014 r. na sumie w czasie uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II w Rzymie. Za dar serca serdecznie Bóg zapłać.

7. Został zamówiony kalendarz Jubileuszowy na rok 2014, cenna pamiątka upamiętniająca Jubileusz 100 - lecia naszego kościoła. Będzie do nabycia w najbliższym czasie, dobrze by było, gdyby taka pamiątka znalazła się w każdej rodzinie naszej Parafii.

8. Pan Organista bardzo dziękuje za serdeczne przyjęcie Go z opłatkiem, wszelkie smaczne poczęstunki i za złożony z tej okazji dar.

9. U Pani Krystyny Lauks będzie można się zapisać na wyjazd na Jasną Górę na zakończenie roku kalendarzowego, wyjazd będzie o godzinie 19.00

10. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki  „Niedziela”.  Jest to podwójny numer, koszt 9 zł. 

 

 

 

« powrót