Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Czwarta Niedziela Wielkanocna

2013-04-20 22:13:40

Ogłoszenia Duszpasterskie

Czwarta Niedziela Wielkanocna 21.IV.2013 r.


  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy. Zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że istnieje ścisły związek między kapłaństwem a Eucharystią. Jeśli zabraknie kapłanów, zabraknie Eucharystii, a jeśli zabraknie Eucharystii, życie Kościoła może być zagrożone.
  2. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź na mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą.
  3. Został złożony wniosek do Wojewódzkiego konserwatora Zabytków w Łodzi 26 lutego b.r. na prace konserwatorskie i restauratorskie dwóch ołtarzy bocznych wraz z obrazami w Postękalicach na łączny koszt 140728 zł. Wniosek został odrzucony i niepoddany ocenie merytorycznej. Czynimy starania, żeby wniosek złożyć ponownie zgodnie z regulaminem w tym roku w listopadzie.
  4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w poniedziałek i piątek o 16.00 w kościele.
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę o godzinie 10.00 w kościele – obecność obowiązkowa.
  6. Serdecznie zapraszamy w sobotę to jest 27 kwietnia od godziny 9.00 pracują przy porządkowaniu cmentarza mieszkańcy Radziątkowa i Kacprowa. Prosimy radnych i sołtysów z tych wiosek o zorganizowanie pojazdów do wywiezienia śmieci, ale i mieszkańców tych miejscowości by przybyli z pomocą.
  7. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót