Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Czwarta Niedziela Wielkanocna

2014-05-10 23:45:28

Ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta Niedziela Wielkanocna 11.V.2014r.

 

1.      Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy. Zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że istnieje ścisły związek między kapłaństwem a Eucharystią. Jeśli zabraknie kapłanów, zabraknie Eucharystii, a jeśli zabraknie Eucharystii, życie Kościoła może być zagrożone.
2.     Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
3.     Msza święta na cmentarzu za zmarłych w niedzielę 18 maja godzina 16.00. Zapraszamy.
4.     Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli w poniedziałek godzina 16.00 Radziątków przy krzyżu lub w świetlicy i Kacprów w remizie godzina 16.00, w czwartek Piekary w remizie godzina 15.00 i Kozierogi w świetlicy wiejskiej godzina 16.00.
5.     Wójt Gminy Bełchatów Kamil Ładziak, Radni Rady Gminy Bełchatów i Księża Parafii Bogdanów serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w intencji śp. Ks. Prałata Janusza Krakowiaka w przyszłą niedzielę to jest 18 maja o godzinie 14.00 w kościele św. Rocha  w Postękalicach. Zostanie nadany pośmiertnie tytuł „Honorowy Obywatel Gminy Bełchatów”.
6.     Dzisiaj o godzinie 15.00 jest wyjazd do Częstochowy na czuwanie na Jasnej Górze, a wcześniej na Przeprośną Górkę koło Mstowa na drogę krzyżową. Zgłoszenia przyjmuje Pani Krystyny Lauks.
7.     W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
 
« powrót