Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Chrztu Pańskiego

2013-01-12 14:00:29

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Niedzielę Chrztu Pańskiego 13.I.2013 r.


  1. Wspominamy wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.
  2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślmy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godności przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy także włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Powinniśmy bowiem podążać drogą coraz większego upodobnienia się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
  3. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący:  w poniedziałek 14.I. od g 9.00 Piekarki 1 ks. i od g 9.00 Kamienna, od g 14.00 Dobiecin Kolonia i 2 rodziny w Gospodarstwie rolnym w Dobiecinie. wtorek 15.I od g 9.00 Wożniki Kolonia 1 ks., od g 14.00 Kolonia Woźniki – Lipy , środa 16.I od g 9.00 Mąkolice Wieś 1 ks. Mąkolice Dziwin 1 ks. i Mąkolice Kolonia i Czartek 1 ks., czwartek 17.I od g 9.00 Blizin 1 ks., piątek 18.I. od g 9.00 Kolonia Bogdanów 1 ks. i od g 9.00 Ludwików  1 ks., sobota 19.I. od g 9.00 Reszta Postękalic 2 ks., Wólka 1 ks.
  4. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót