Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Czwarta Niedziela Zwykła

2014-02-01 21:33:34

Ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta Niedziela Zwykła - 2.02.2014 r.

 

  1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego, zwane u nas Matki Bożej Gromnicznej,  przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję przy tradycyjnym żłóbku raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
  2. Z woli papieża Jana Pawła II w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Taca w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na wsparcie zakonów klauzurowych. Poświęcając się modlitwie, zawierzają one Bożej Opatrzności również swoich ofiarodawców, wierząc, że ci, za których się modlą, nie zapomną o nich w swojej wielkoduszności.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi rano i po południu spowiedź od godziny 16.30, msza św. o godzinie 17.00. Odwiedzamy chorych od godziny 8.00.
  4. Dziś na sumie zostanie odprawiona Msza św. za Powstańca Styczniowego Józefa Turczynowicza i 151 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.
  5. We wtorek 11 lutego przypada wspomnienie NMPanny z Lourdes i Dzień Chorych, Ksiądz Arcybiskup serdecznie zaprasza na czuwanie Jasnogórskie do Częstochowy. Zapisy u Pani Krystyny Lauks, wyjazd o godzinie 17.30
  6. W przygotowaniu do Jubileuszu 100 – lecia naszego kościoła, pragniemy rozsławić oblicze naszej Matki Boskiej Bogdanowskiej Uzdrowienia Chorych; w formie pięknego obrazu olejnego - oleodruku na blejtramie w ramie, w pięknej oprawie, w dwóch wersjach została przygotowana propozycja. Zapisy w zakrystii.
  7. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela” i  jubileuszowy na 100 – lecie naszej świątyni Kalendarz na 2014 rok. 
« powrót