Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Druga Niedziela Adwentu

2012-12-08 19:30:08

Druga Niedziela Adwentu 9.XII.2012 r.


  1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśnia więzi z Bogiem. Przygotowujemy się do spotkania z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświecić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach. Kto jeszcze nie skorzystał z sakramentu pokuty w czasie rekolekcji niech idzie na święta do spowiedzi.
  2. W tych dniach grudnia pamięcią sięgamy do bolesnych doświadczeń z naszej najnowszej historii: 16 grudnia 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu, 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tegoż roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku. Błogosławiony Jan Paweł II ciągle przypominał: „…ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.
  3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu.
  4. We wtorek 11 grudnia godzina 17.15 jest wyjazd na czuwanie na Jasnej Górze. Zapisy w zakrystii lub u Pani Krystyny Lauks.
  5. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
  6. W bieżącym tygodniu Pan Organista nawiedza rodziny z następujących wiosek:
  • Poniedziałek – Radziątków
  • Wtorek – Kacprów
« powrót