Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Druga Niedziela Adwentu

2013-12-07 15:31:20

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Drugą Niedzielę Adwentu 8.XII.2013 r. 

1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujemy się na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.

2. Dziś również przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Prosimy o ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła. Niech nasza hojność będzie wyrazem naszej wiary i chrześcijańskiej solidarności.

3. W tych dniach grudnia pamięcią sięgamy do bolesnych doświadczeń z naszej najnowszej historii : 16 grudnia 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu, 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tegoż roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek" na Śląsku. Błogosławiony Jan Paweł II ciągle przypominał: „[...] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być".

4. W środę 11 grudnia o godzinie 14.30 jest wyjazd na czuwanie na Jasnej Górze, wcześniej zwiedzanie wystawy „Obrazy MB koronowane przez ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapisy u Pani Krystyny Lauks.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Opłatki można jeszcze nabyć w zakrystii lub u Pana organisty.

6. W bieżącym tygodniu Pan Organista nawiedza rodziny z następujących wiosek: poniedziałek – Zwierzchów, wtorek – Piekary, środa – Mąkolice, czwartek – Korczew, piątek – Woźniki.

6. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki  „Niedziela”.

 

« powrót