Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Druga Niedziela Wielkiego Postu

2013-02-23 19:15:33

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Drugą Niedziele Wielkiego Postu 24.II.2013 r.

  1. Przemienienie na górze Tabor, o którym słyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii, miało pomóc Apostołom w pokonaniu ciemności Wielkiego Piątku. Podczas tego wydarzenia kilku uczniom Jezus ukazał swoje bóstwo, przez co łatwiej mogli później uwierzyć w Jego zmartwychwstanie. Przyjmijmy to wydarzenie przemienienia jako zaproszenie do przemiany naszego życia przez dobre przeżycie Wielkiego Postu. Zachęcam do zapoznanie się z treściom - warunki dobrej spowiedzi – zamieszczoną na stronie internetowej naszej parafii.
  2. Pamiętajmy również, że w każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową; w kościele parafialnym o godzinie 15.15, natomiast w Woźnikach o godzinie 15.30, w Dobiecinie o godzinie 15.00, w Postękalicach o godzinie 16.30. W niedzielę po sumie śpiewamy Gorzkie Żale, rozważając w ten sposób, co Pan Jezus przecierpiał dla naszego odkupienia. Za pobożny udział w „Gorzkich Żalach” i „Drodze Krzyżowej” odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego.
  3. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 10 do 13 marca. Program podobny jak co roku, niedziela godzina 8.00, 10.00 i 11.30, w tygodniu; poniedziałek, wtorek i środę godzina 10.00, 15.30 i 17.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Praski z Częstochowy.
  4. Zachęcam do praktykowania jałmużny. Post, który polega na powstrzymywaniu się od pokarmu, pozwala zebrać oszczędności, które winny być przekazane dla potrzebujących. Także w naszym kościele jest umieszczona puszka na jałmużnę wielkopostną.
  5. Dzisiaj po sumie w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie z Rodzicami dzieci z kl. II przygotowującymi się do pierwszej komunii św.
  6. W piątek 17 maja br. o godzinie 18.00 ks. bp Jan Wątroba udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
  7. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót