Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Druga Niedziela Zwykła

2013-01-19 20:43:21

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Drugą Niedzielę Zwykłą 20.I.2013 r.

 

1.Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w Parafii. Wszystkim Drogim Parafianom serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie kolędowe Kapłanów oraz za wszystkie złożone przy tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Jeżeli, kogoś nie zastaliśmy, a życzy sobie odwiedzin kolędowych to prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

2.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

3. W poniedziałek Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochany Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

4. W święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, przypadające w piątek, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas chociaż trochę zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary.

5. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót