Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Druga Niedziela Zwykła

2014-01-18 23:57:54

Ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Zwykła - 19.01.2014 r.


1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

4. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

5. W święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas chociaż trochę zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary.

6. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący: poniedziałek 20.I. od g 9.00 Borowa 2 ks., środa 22.I. od g 9.00 Korczew 2 ks. sobota 25.I. od g. 9.00 Bogdanów ul. Kwiatowa i Strażacka 2 ks.

7. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela” i Kalendarz Jubileuszowy na rok 2014, cenna pamiątka upamiętniająca Jubileusz 100 – lecia naszego kościoła parafialnego. Dobrze by było, gdyby taka pamiątka znalazła się w każdej Rodzinie naszej Parafii i domach Rodzin wywodzących się z parafii Bogdanów

« powrót