Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

2013-09-13 21:37:16

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Dwudziestą Czwarta Niedziela Zwykła 15.IX.2013 r.

1 Msza święta za zmarłych na cmentarzu dzisiaj o godzinie 16.00.

2. Rozpoczynamy dzisiaj zapowiedziany w liście episkopatu Tydzień Wychowania. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego Narodu i Kościoła.

3. Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. We współczesnym świecie media mają ogromną siłę, bo zawładnęły wyobraźnią niemal wszystkich ludzi. Ale to każdy z nas bierze na siebie odpowiedzialność, jak wykorzysta myśli, które z nich płyną. Kościół dostrzega w nich „dar Boży”, służący rozpoznawaniu znaków naszego czasu. Jednak obok całego dobra, jakie czynią – będąc skutecznymi narzędziami jedności poprzez prawdę -mogą też czasem stawać się „instrumentem” wypaczonej wizji życia, rodziny, religii i moralności. Bardzo mocno przestrzegał nas przed taką wizją Błogosławiony Jan Paweł II (por. Aetatis novae). Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nas i pracowników mediów, by triumfowała prawda i dobro. Czytajmy Niedzielę i inne czasopisma katolickie. Oglądajmy Telewizję Trwam, słuchajmy Radia Maryja, Radia Fiat  – zachęcamy!!!

4.Dziękujemy mieszkańcom Miłakowa i Monikowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół  Miłaków 120 zł i Moników 120 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Piekar.

5.Wójt i Rada Gminy Wola Krzysztoporska oraz Księża z Parafii w Bogdanowie serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne połączone z Dożynkami Parafii Bogdanów, które odbędą się w niedzielę 22 września. Msza św. Dożynkowa rozpocznie się o godzinie 14.00 a po jej zakończeniu nastąpi przejście korowodu na miejsce uroczystości przy Domu Ludowym w Bogdanowie, gdzie odbędzie  się ceremoniał dożynkowy oraz występy sceniczne. Natomiast na zakończenie imprezy zaplanowany został pokaz sztucznych ogni. Gorąco zapraszamy. Suma za tydzień w niedzielę 22 z godziny 11.30 jest przesunięta na godzinę 14.00 Tego dnia Msze święte w kościele parafialnym będą o godzinie 8.00, 10.00 i 14.00 Zapraszamy. W terenie Msze święte bez zmiany.

 

Program Dożynek Gminnych w Bogdanowie 22 września br.:

Godzina 14.00 Msza św. gminno-parafialne w kościele pw. Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie. Kazanie dożynkowe wygłosi ks. dr Marian Szymonik z Częstochowy, do koncelebry dołączy ks. prof. dr hab. Zdzisław Małecki.  

Godzina 15.00 Przejście korowodu dożynkowego na miejsce uroczystości(plac przy Domu Ludowym).

Godzina 15.30 Uroczyste otwarcie dożynek

- powitanie gości

- przekazanie chleba dożynkowego

- wręczenie wieńców dożynkowych

- wystąpienia okolicznościowe

Godzina 16.30 Część artystyczna

- koncert Orkiestry Dętej z Bogdanowa

- występ chóru MODERATO ze Stowarzyszenia Niedyszyna

- występ Zespołu Pieśni i Tańca RZGOWIANIE

- występ zespołu PASJONATKI z kapelą

Godzina 18.00 Pokaz zawodników STRONGMAN – wybory Strongmana Dożynek

Godzina 19.00 Koncert zespołu BACIARY

Godzina 20.00 zabawa taneczna

 

6.Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 
« powrót