Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła

2014-08-30 15:29:14

Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 31 .VIII.2014 r.

 

 

 
1.     Jutro 1 września przypada 75. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.
2.     Uroczystości na Górach Borowskich w tym roku przypadają w przyszłą niedzielę 7 września godzina 10.00. Msze święte w kościele parafialnym tego dnia będą o godzinie 8.00 i 10.00, suma na Górach Borowskich. W Postękalicach o 11.15, w Woźnikach o godzinie 14.00
3.     Jutro, 1 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godzinie 8.00 – szkoły podstawowe w Bogdanowie, w Dobiecinie i Janowie o godzinie 9.00, młodzież z gimnazjum i szkół średnich w niedzielę 7  września godzina 10.00 – będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.
4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego – w pierwszy piątek – 6 września: od 17.30 – dla dzieci i młodzieży, lub w niedzielę. Dzieci z klas III rozpoczynają zbieranie „pierwszych piątków miesiąca" – prosimy rodziców o dopilnowanie tej pobożnej praktyki.
5.     Msza św. za zmarłych na cmentarzu we wrześniu będzie 14 września o godzinie 16.00
6.     Dziękujemy mieszkańcom Janowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Wiktorowa i Mokracza.
7.     W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

« powrót