Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Dwudziesta Niedziela Zwykła

2013-08-17 21:32:19

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Dwudziestą Niedzielę Zwykłą 18.VIII.2013 r.

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W czwartek celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w tym tygodniu, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2. W przyszły poniedziałek, 26 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków.

3. Dziękujemy mieszkańcom Borowej za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół 80 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Bukowej.

4. Władze samorządowe gminy Wola Krzysztoporska oraz miasta Bełchatowa serdecznie zapraszają na uroczystości upamiętniające bohaterską obronę Gór Borowskich, które odbędą się w niedzielę 8 września br. w godz 10.00 – 12.00

5. Dożynki Gminne w tym roku odbędą się w Bogdanowie w niedzielę 22 września, będziemy wtedy przeżywać i Dożynki Parafialne.

6.W sobotę 7 września o godzinie 6.00 z przed kościoła w Bogdanowie do Sławkowa i Krakowa udadzą się uczestnicy dwoma autokarami, na wyjazd jest komplet, w najbliższym czasie proszę wpłacić składkę potwierdzając swój udział w wycieczce.

7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

« powrót