Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

2012-10-13 20:47:03

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 14.X.2012 r.


  1. Obchodzony po raz dwunasty Dzień Papieski jest podziękowaniem za dar beatyfikacji Papieża Polaka. Przeżywamy go pod hasłem Jan Paweł II – Papież Rodziny”.  Przy wyjściu z kościoła prosimy o ofiary do specjalnych puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z niebogatych rodzin. Dlatego polecamy tę zbiórkę życzliwości Parafian!
  2. Dzisiaj po mszy św. o godzinie 11.30 spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do pierwszej komunii świętej i rozdanie różańca.
  3. Jutro w poniedziałek 15.X. o godzinie 11.00 msza święta w intencji społeczności SP im. Papieża Jana Pawła II z Bogdanowa z racji Dnia Papieskiego. Serdecznie Drogich Parafian na te uroczystości zapraszamy.
  4. Różaniec i msza św. w Mąkolicach i Kacprowie we wtorek godzina 15.30, w czwartek Piekary godzina 15.30, w piątek Radziątków w Sali KGW godzina 15.30.
  5. Dziękujemy mieszkańcom Piekarek za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 110 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Raz jeszcze przypominamy i zapraszamy wszystkich na Pielgrzymkę do Częstochowy we wtorek 16 października na Dziękczynna Procesję Różańcową za dar beatyfikacji Jana Pawła II i prosić będziemy o rychłą Jego kanonizację. Wyjazd o godzinie 15.30 z przystanków autobusowych. O godzinie 18.00 rozpoczęcie procesji różańcowej na błoniach jasnogórskich, o godzinie 19.00 msza św. w Bazylice Jasnogórskiej. Pielgrzymce będzie przewodniczył Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. Zapisy w zakrystii, są jeszcze miejsca.
  7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie, mszy świętej i komunii świętej w intencji naszych drogich zmarłych. Jak co roku przyjmujemy na tradycyjne wypominki. – roczne – czytane w każdą niedzielę przed mszą świętą. – oktawalne – czytane przez osiem dni od 1 do 8 listopada  godzina 17.00 połączone z  modlitwą różańcową. – jednorazowe – czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.
  8. W sobotę ale dopiero 26 października jest planowany wywóz śmieci z cmentarza. Będą pracować przy porządkowaniu cmentarza mieszkańcy z Blizina, Kamiennej i Ludwikowa. Już dziś serdecznie proszę Radnych i Sołtysów z tych wiosek o zorganizowanie pojazdów do wywożenia śmieci, ale i mieszkańców tych miejscowości by przyszli z pomocą. Serdecznie proszę by sprzątania nagrobków nie odkładać na ostatnią chwilę.
  9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót