Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

2013-10-12 21:35:30

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Dwudziestą Ósmą Niedzielę Zwykłą 13.X.2013 r.

  1. Obchodzony po raz trzynasty Dzień Papieski jest podziękowaniem za dar beatyfikacji Papieża Polaka i przygotowaniem do 27 kwietnia 2014 r., kiedy to zostanie ogłoszonym świętym. Przeżywamy go pod hasłem „Jan Paweł II – Papieżem Dialogu”. Przy wyjściu z kościoła prosimy o ofiary do specjalnych puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jak pamiętamy głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z niebogatych rodzin. Dlatego polecamy tę zbiórkę życzliwości Parafian!
  2. Jutro, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. Nauczycielom, wychowawcom, katechetom i wszystkim pracownikom oświaty z naszej Parafii życzymy Bożego błogosławieństwa i wielu sił w coraz trudniejszej pracy z dziećmi i młodzieżą!
  3. Dzisiaj po mszy św. o godzinie 11.30 spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do pierwszej komunii świętej.
  4.  We wtorek 15 października o godzinie 10.00 msza święta w intencji społeczności SP im. Papieża Pawła II z Bogdanowa z racji Dnia Papieskiego. Serdecznie Drogich Parafian na te uroczystości zapraszamy.
  5. Dzisiaj o godzinie 15.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie  na cmentarzu.
  6. Dzisiaj również o godzinie 14.00 msza św. w Blizinie.
  7. Dziękujemy mieszkańcom Kozieróg za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół 60 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Mąkolic.
  8. Różaniec i msza św. w Piekarach w poniedziałek godzina 15.30, w Mąkolicach we wtorek godzina 15.30, w czwartek Radziątków godzina 15.30, w piątek Kacprów godzina 15.30, Przyjeżdżamy własnymi pojazdami.
  9.  Można odbierać w zakrystii zamówione płyty ze zdjęciami z Dożynek.

10. Od poniedziałku przyjmujemy intencje mszalne na rok 2014.

11. Po dzisiejszym Akcie Zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, rozpoczniemy, począwszy od listopada, nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, odprawianych wedle woli Najświętszej Maryi Panny.  Do odprawienia Pierwszych Sobót miesiąca zachęcamy każdego: dzieci, młodzież i dorosłych. W pierwszą

12. sobotę miesiąca przystępujemy; 1.  do spowiedzi, 2. przyjmujemy komunię świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP, odmawiamy jedną część różańca rozmyślając nad tajemnicami Różańca. Taki porządek nabożeństwa został określony przez Matkę Bożą podczas objawienia w Fatimie, w roku 1917. Zapraszamy do gorliwego udziału w nabożeństwach Pierwszych Sobót miesiąca by wyprosić u Boga, przez wstawiennictwo NMP, ratunek dla świata pogrążonego w zuchwałych grzechach.

13. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie, mszy świętej i komunii świętej w intencji naszych drogich zmarłych. Jak co roku przyjmujemy na tradycyjne wypominki: - roczne i półroczne – czytane w każdą niedzielę przed każdą mszą świętą; - jednorazowe – czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcamy wszystkich do takiej formy modlitwy za zmarłych!

 

 

« powrót