Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

2013-08-24 21:25:42

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Dwudziestą Pierwszą Niedzielę Zwykłą 25.VIII.2013 r.

 

1. Dobiegają końca wakacje. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania. Okazja do spowiedzi będzie w pierwszy piątek 6 września, godzina 17.30, dzieci po pierwszej komunii św. otrzymają książeczkę na pierwsze piątki. Rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 2 września – o godzinie 8.00 dla dzieci w Bogdanowie i Dobiecinie, 9.00 w Janowie, dla młodzieży w niedzielę 1 września o godzinie 11.30.

2. W przyszłą niedzielę 1 września, przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosła potężne niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. Módlmy się także o pokój na świecie, a szczególnie o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach.

3. Władze samorządowe gminy Wola Krzysztoporska oraz miasta Bełchatowa serdecznie zapraszają na uroczystości upamiętniające bohaterską obronę Gór Borowskich, które odbędą się w niedzielę 8 września br. w godzinach 10.00 – 12.00 .

2. W poniedziałek, 26 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej. Msze święte w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00.

3. Msza święta w Blizinie przy kapliczce MB Częstochowskiej 26 sierpnia o godzinie 17.00

4. Dziękujemy mieszkańcom Bukowej za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół 50 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Wiktorowa i Mokracza.

5.W sobotę 7 września o godzinie 6.00 z przed kościoła w Bogdanowie do Sławkowa i Krakowa udadzą się uczestnicy dwoma autokarami, na wyjazd jest komplet, w najbliższym czasie proszę wpłacić składkę potwierdzając swój udział w wycieczce.

6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót