Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła

2012-10-06 12:02:45

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 7.X.2012 r.


  1. Za tydzień przeżywać będziemy kolejny już Dzień Papieski. W tym dniu swoimi ofiarami do puszek po mszy św. wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z niebogatych rodzin. Dlatego polecamy tę w przyszłą niedzielę zbiórkę życzliwości Parafian!
  2. W niedzielę 14 października po mszy św. o godzinie 11.30, po sumie spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do pierwszej komunii świętej i rozdanie różańca.
  3. Różaniec i msza św. w Mąkolicach i dla Radziątkowa i Kacprowa w Kacprowie w remizie we wtorek godzina 15.30, w czwartek Piekary godzina 15.30.
  4. Dziękujemy mieszkańcom Piekar za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 280 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Piekarek.
  5. Msza św. za zmarłych na cmentarzu dzisiaj o godzinie 16.00 .
  6. W czwartek 11 października o godzinie 17.30 jest wyjazd na czuwanie do Częstochowy. Zapisy u Pani Krystyny Lauks.
  7. Jest organizowany również wyjazd do Częstochowy we wtorek 16 października na Dziękczynna Procesję Różańcową za dar beatyfikacji Jana Pawła II i prosić o rychłą kanonizację. Wyjazd o godzinie 15.30 z przystanków autobusowych. O godzinie 18.00 rozpoczęcie procesji różańcowej na błoniach jasnogórskich, o godzinie 19.00 msza św. w Bazylice Jasnogórskiej. Pielgrzymce będzie przewodniczył Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. Zapisy w zakrystii.
  8. Od pierwszego października przyjmujemy intencje na przyszły rok 2013, natomiast w Postękalicach i Woźnikach od przyszłej niedzieli po mszy św. w zakrystii.
  9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót