Ogłoszenia duszpasterskie - Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła

2013-10-05 21:18:26

Na Dwudziestą Siódmą Niedzielę Zwykłą 6.X.2013 r.

1.  Pamiętajmy, że msza św. i nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godzinie 17.00, w niedzielę po sumie.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem ogólnopolskiej modlitwy w intencji pokoju w Syrii. Przy wyjściu z  kościoła prosimy o ofiary do puszek na pomoc ofiarom konfliktu – „Bóg zapłać" za Waszą życzliwość!

3. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecamy życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę.

4. W przyszłą niedzielę – 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie  na cmentarzu – różaniec i procesja po mszy świętej o godzinie 15.00.

5. W przyszłą niedzielę 13 października po mszy świętej o godzinie 11.30, po sumie spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do pierwszej komunii świętej.

6.  Z racji Dnia Papieskiego zapraszamy dzieci, młodzież i Rodziców do wzięcia udziału we mszy św. we wtorek 15 października o godzinie 10.00 w kościele par4afialnym, a w środę 16 października dzieci szkolne wyjeżdżają na pielgrzymkę do Wadowic.

7. Przy wyjściu z kościoła można zapoznać się z ekspozycją zdjęciową, zawierającą wspomnienia z Dożynek. W zakrystii jest do zamówienia pamiątkowa płyta ze zdęciami z Dożynek, w cenie 20 zł., na płycie znajduje się blisko 600 profesjonalnie wykonanych zdjęć autorstwa fotografika Pana Czesława Polcyna. Jest także możliwość zamówienia dużego formatu zdjęć (A4 lub większych), w cenie 5 zł za sztukę. Zapraszamy.

8. Dziękujemy mieszkańcom Zwierzchowa, Dobiecina Kolonii i Niedyszyny za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół Zwierzchów i Dobiecin Kolonia 200 zł, Niedyszyna 200 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Piekarek.

9.  Wyjazd z różańcem i na czuwanie do Częstochowy w piątek 11 października o godzinie 17.30 Zapisy prowadzimy w zakrystii lub u Pani Krystyny Lauks.

10. Msza św. W Blizinie w niedzielę 13 października o godzinie 14.00

11. Różaniec i msza św. w Piekarach w poniedziałek godzina 15.30, w Mąkolicach we wtorek godzina 15.30, w czwartek Radziątków godzina 15.30, w piątek Kacprów godzina 15.30, Przyjeżdżamy własnymi pojazdami.

12. Wójt Gminy Wola Krzysztoporska oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury serdecznie wszystkich zapraszają na imprezę do GOK-u pod nazwą Smaki Królowie Bony, która odbędzie się w piątek 11 października. W programie od godziny 14.00 po poświęceniu obiektu po remoncie odbędzie się na Sali widowiskowej inscenizacja historyczna z czasów panowania Królowej Bony. Natomiast o godzinie 15.15 zapraszamy na pokazy rycerskie, gry i zabawy plebejskie, prezentacje średniowiecznej broni oraz konkurs kulinarny. O godzinie 17.00 wystąpi zespół Karczmarze. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają do GOK-u do Woli Krzysztoporskiej.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. 14. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólne przeżycie dzisiejszej uroczystości i z serca błogosławimy!