Ogłoszenia duszpasterskie - Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

2012-09-29 09:14:50

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła 30.IX.2012 r.

1. W najbliższy poniedziałek rozpoczynamy październik,  miesiąc modlitwy różańcowej. Wielkim orędownikiem tej modlitwy był Sługa Boży Jan Paweł II, który wzbogacił różaniec o  tajemnicę światła. Powiedział: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpią obfitość łask, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.
  2. W niedzielę 14 października po mszy św. o godzinie 11.30, po sumie spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do pierwszej komunii świętej i rozdanie różańca.
  3. Od pierwszego października msze święte w kościele parafialnym w tygodniu o godzinie 17.00, a po mszy świętej nabożeństwo różańcowe.
  4. W przyszła niedzielę 7 października suma odpustowa ku czci św. Franciszka o godzinie 14.00 w Woźnikach. Zapraszamy Druhów OSP Wożniki, Gości z poza parafii i wszystkich Drogich Parafian.
  5. Dziękujemy mieszkańcom Zwierzchowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 100 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Piekar.
  6. Msza św. za zmarłych na cmentarzu w październiku w pierwszą niedziele października to jest 7 października o godzinie 16.00 .
  7. Jest organizowany wyjazd do Częstochowy we wtorek 16 października na Dziękczynna Procesję Różańcową za dar beatyfikacji Jana Pawła II i prosić o rychłą kanonizację. Wyjazd o godzinie 15.30 z przystanków autobusowych. O godzinie 18.00 rozpoczęcie procesji różańcowej na błoniach jasnogórskich, o godzinie 19.00 msza św. w Bazylice Jasnogórskiej. Pielgrzymce będzie przewodniczył Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. Zapisy w zakrystii.
  8. Zostały zakończone prace w kościele parafialnym przy ołtarzu głównym – całkowita wymiana  instalacji elektrycznej wraz z podłączeniami.
  9. Od pierwszego października przyjmujemy intencje na przyszły rok 2013, natomiast w Postękalicach i Woźnikach od przyszłej niedzieli po mszy św. w zakrystii.
  10. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”…