Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

2013-09-28 21:37:39

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Dwudziestą Szóstą Niedzielę Zwykłą 29.IX.2013 r.


1.  We wtorek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas obdarzyć Kościół.

3. Od 1 października msze po południowe w kościele parafialnym o godzinie 17.00, po mszy nabożeństwo różańcowe.

4. Chcemy jeszcze raz podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania dożynek gminno – parafialnych, jak i za wykonanie pięknych dożynkowych wieńców, wszystkim delegacjom, Szanownym Parafianom i Gościom z Gliny, Siomek, Bogdanowa, Blizina, Bogdanowa Koloni i Wólki, Kacprowa, Kamiennej, Kozieróg, Ludwikowa, Mąkolic, Piekarek, Piekar, Postękalic, Radziątkowa, Woźnik.

Dziękujemy za liczny udział 24 września w pielgrzymce w Dekanalnym Dniu Chorych do Rozprzy.

5. Przy wyjściu z kościoła można zapoznać się ze zdjęciową ekspozycją, zawierającą wspomnienia z Dożynek. W zakrystii jest do zamówienia pamiątkowa płyta ze zdęciami z Dożynek, w cenie 20 zł., na płycie znajduje się blisko 500 profesjonalnie wykonanych zdjęć autorstwa fotografika Pana Czesława Polcyna. Jest także możliwość zamówienia dużego formatu zdjęć (A4 lub większych), w cenie 5 zł za sztukę. Zapraszamy.

6. Dziękujemy mieszkańcom Piekar za udekorowanie ołtarzy kwiatami na dzisiejszą uroczystość dożynkową i ofiarę na kościół 330 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Zwierzchowa, Dobiecina Kolonii i Niedyszyny.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Miłosiernej Miłości, płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedzi rano i od 16.30. Odwiedziny chorych w domach jak dotychczas. W sobotę pierwsza sobota miesiąca.

8. Wyjazd na czuwanie do Częstochowy 11 października o godzinie 17.30

9. Msza święta na cmentarzu za zmarłych w niedzielę 13 października o godzinie 15.00.

10. W przyszłą niedzielę 6 października serdecznie prosimy o ofiary do puszek przed kościołem dla dotkniętych straszliwą wojną mieszkańców Syrii.

11. W przyszłą niedzielę 6 października br. godzina 14.00 zapraszamy na odpust ku czci św. Franciszka do Woźnik.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 
« powrót