Ogłoszenia duszpasterskie - Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

2013-09-07 09:19:58

Na Dwudziestą Trzecia Niedziela Zwykła 8.IX.2013 r.

1.Dzisiaj msza św. w Wożnikach o godzinie 8.00, w Postękalicach o godzinie 14.00, w Dobiecinie o godzinie 15.00.

2. Dzisiaj obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny lub zwane Matki Bożej Siewnej, po mszy świecimy ziarno do siewu. Uczcijmy urodziny naszej Matki modlitwą i uczestnictwem we Mszy świętej.

3. Ponad to dzisiaj przypadają uroczystości upamiętniające bohaterską obronę Gór Borowskich. Program uroczystości jest następujący: o godzinie 10.00 rozpoczęcie uroczystości pod Pomnikiem Obrońców Gór Borowskich, następnie przemówienie okolicznościowe, Msza św. Polowa, po mszy wręczenie odznaczeń, apel poległych, salwa honorowa i złożenie wieńców.

4.Dziękujemy mieszkańcom Janowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół  zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Miłakowa i Monikowa.

5.Wyjazd na czuwanie do Częstochowy w środę 11 września o godzinie 17.30. Zapisy u Pani Krystyny Lauks.

6.Msza święta za zmarłych na cmentarzu we wrześniu będzie w niedzielę 15 września o godzinie 16.00.

7.Program Dożynek Gminnych w Bogdanowie 22 września br.:

Godzina 14.00 Msza św. gminno-parafialne w kościele pw. Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie.

Godzina 15.00 Przejście korowodu dożynkowego na miejsce uroczystości(plac przy Domu Ludowym).

Godzina 15.30 Uroczyste otwarcie dożynek

- powitanie gości

- przekazanie chleba dożynkowego

- wręczenie wieńców dożynkowych

- wystąpienia okolicznościowe

Godzina 16.30 Część artystyczna

- koncert Orkiestry Dętej z Bogdanowa

- występ chóru MODERATO ze Stowarzyszenia Niedyszyna

- występ Zespołu Pieśni i Tańca RZGOWIANIE

- występ zespołu PASJONATKI z kapelą

Godzina 18.00 Pokaz zawodników STRONGMAN – wybory Strongmana Dożynek

Godzina 19.00 Koncert zespołu BACIARY

Godzina 20.00 zabawa taneczna

8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.