Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Dwunasta Niedziela Zwykła

2013-06-22 10:17:23

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Dwunastą Niedzielę Zwykłą 23.VI.2013 r.

 

  1. W poniedziałek 24 czerwca, kolejna uroczystość – w liturgii wspominamy Narodzenie św. Jana Chrzciciela. On to połączył Stary Testament z Nowym Testamentem, On też przygotował drogę naszemu Odkupicielowi. Tym bardziej weźmy liczny udział w uroczystej Eucharystii, prosząc św. Jana Chrzcielna o przewodnictwo na niełatwych drogach naszej wiary. Msza święta w intencji wszystkich Janów i Janin w 24 czerwca godzina 18.00. Zapraszamy.

  2. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Apelujemy, aby zakończyć rok szkolny spowiedzią i udziałem we mszy świętej dziękczynnej. Okazja do spowiedzi w najbliższy czwartek od godziny 17.30 lub na pierwszy piątek miesiąca lipca, albo najbliższą niedzielę.

  3. Msze święte na zakończenie roku szkolnego w Bogdanowie w piątek 28 czerwca o godzinie 8.00, w Dobiecinie o godzinie 9.00, w Janowie o godzinie 9.30

  4. W sobotę 29 czerwca przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tak zaplanujmy nasz czas, by nikogo nie zabrakło na tej uroczystości – zapraszam wszystkich. Ich apostolska działalność, tak ofiarna, że nie wahali się oddać życia za Jezusa, doprowadziła ich do Rzymu, który przez to stał się centrum chrześcijaństwa. W ich uroczystość przeprowadza się zbiórkę pieniężną, zwaną „świętopietrzem”, przeznaczoną do rozdziału przez Stolicę Apostolską na potrzeby charytatywne. Msze święte tego dnia o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00.

  5. W najbliższą niedzielę 30 czerwca na sumie o godzinie 11.30 będzie odprawiona uroczysta msza święta z racji rubinowego jubileuszu, 40 – lecia święceń kapłańskich naszego rodaka ks. kanonika Jana Bednarka. Na te uroczystości serdecznie już dziś wszystkich Drogich Parafian zapraszamy.

  6. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

  7. W przyszłą niedzielę 30 czerwca Msza święta przy kapliczce w Piekarkach o godzinie 15.00 . Zapraszamy

« powrót