Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła

2013-09-01 00:19:45

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Dwudziestą Druga Niedziela Zwykła 1.IX.2013 r.

 

1.Jutro, 2 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy do kościoła dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę św., w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolonym. Msza w Bogdanowie i Dobiecinie o godzinie 8.00, w Janowie o godzinie 9.00.

Dnia 6 września – pierwszy piątek miesiąca – zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź na godzinę 17.30. Chorych nawiedzamy od godziny 8.00

2. W przyszłą niedzielę 8 września, będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Uczcijmy urodziny naszej Matki modlitwą i uczestnictwem we Mszy świętej.

3. Po nad to w przyszłą niedzielę 8 września władze Gminy Wola Krzysztoporska oraz miasta Bełchatowa serdecznie zapraszają na uroczystości upamiętniające bohaterską obronę Gór Borowskich. Program uroczystości jest następujący: o godzinie 10.00 rozpoczęcie uroczystości pod Pomnikiem Obrońców Gór Borowskich, następnie przemówienie okolicznościowe, Msza św. Polowa, po mszy wręczenie odznaczeń, apel poległych, salwa honorowa i złożenie wieńców.

Dlatego w przyszłą niedziele msze w terenie będą: w Woźnikach o godzinie 8.00, w Postękalicach o godzinie 14.00, w Dobiecinie o godzinie 15.00

4. Dziękujemy mieszkańcom Wiktorowa i Mokracza za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół Mokracz 76 zł, Wiktorów 50 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Janowa.

5.W sobotę 7 września o godzinie 6.00 z przed kościoła w Bogdanowie do Sławkowa i Krakowa udadzą się uczestnicy dwoma autokarami, dużo wcześniej po drodze będzie można zabrać się przy szkole w Kacprowie, o godzinie 6.00 w Bogdanowie, po godzinie 6.00 przy Kamiennej i Blizinie pojedziemy na Kalisko i na drogę szybkiego ruch, na 1.

6. Msza święta za zmarłych na cmentarzu we wrześniu będzie w niedzielę 15 września o godzinie 16.00.

7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót