Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Dziewiąta Niedziela Zwykła

2013-06-01 22:36:02

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Dziewiątą Niedzielę Zwykłą 2.VI.2013 r.


 1. Procesja Bożego Ciała w Postękalicach dzisiaj o godzinie 11.00
 2. W miniony czwartek obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Serdeczne podziękowania składam wszystkim, którzy bardzo licznie – mimo niepewnej pogody – wzięli udział w procesji eucharystycznej, a szczególnie tym którzy zbudowali ołtarze, jak również asyście, Druhom OSP, Orkiestrze, Dzieciom pierwszokomunijnym, ministrantom, Żywemu Różańcowi i wszystkim grupom parafialnym, które włączyły się i przyczyniły się do uświetnienia uroczystości.
 3. Przeżywamy tak zwaną oktawę uroczystości Bożego Ciała. Codziennie do czwartku po mszy świętej o godzinie 18.00 nabożeństwo czerwcowe. We czwartek zakończenie oktawy, a procesja wokół naszej świątyni będzie miała bogatszą oprawę. Podobnie jak w Boże Ciało pójdziemy do czterech ołtarzy. Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa. Także w czwartek po procesji poświęcenie tradycyjnych wianków i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem Dzieci.
 4. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest, jako Święto Dziękczynienia. Przy wyjściu z kościoła prosimy o ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 5. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele parafialnym codziennie po mszy świętej o godzinie 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwo czerwcowe. Licznie uczęszczajmy na to nabożeństwo, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej od godziny 17.30. Odwiedziny chorych w domach jak dotychczas.
 7. Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli w poniedziałek 3 czerwca o godzinie 16.00 w Monikowie przy krzyżu i Miłakowie przy krzyżu,  wtorek 4 czerwca o godzinie 16.00 w Mokraczu przy krzyżu i Wiktorowie przy krzyżu.
 8. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców SP im. Papieża Jana Pawła II oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Bogdanowie zapraszają na festyn z okazji Dni Rodziny, który odbędzie się w Sali OSP w Bogdanowie w poniedziałek 3 czerwca o godzinie 10.00
 9. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do sanktuarium Świętego Krzyża koło Kielc w sobotę 8 czerwca o godzinie 7.00 sprzed kościoła parafialnego. Jest już komplet, wchodzimy do autokarów według kolejności na liście.
 10. Dalej zbieramy podpisy w obronie życia (potrzebny numer PESEL), podpisy przy stoliczku. Przy wyjściu z kościoła młodzież będzie rozdawać gratisowe gazetki o obronie życia.
 11. Czuwanie na Jasnej Górze, wyjazd 11 czerwca o godzinie 17.15 z Piekarek. Zapisy u Pani Krystyny Lauks lub w zakrystii.
 12. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. 
« powrót