Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Dziewiętnasta Niedziela Zwykła

2013-08-10 17:24:16

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Dziewiętnastą Niedzielę Zwykłą 11.VIII.2013 r.


 1. Chrystus w dzisiejszej Ewangelii przypomina nam, że nikt nie może do Niego przyjść, czyli w Niego uwierzyć, jeżeli nie zostanie mu dana łaska od Ojca w Niebie. „Bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.
 2. Dziękujemy mieszkańcom Blizina za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Borowej.
 3. Msza święta za zmarłych na cmentarzu dzisiaj o godzinie 16.00.
 4. Dzisiaj jest również wyjazd na czuwanie do Częstochowy. Wyjazd o godzinie 15.00, nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej w Leśniowie i wyjazd na Jasną Gorę na czuwanie. Zgłoszenia u Pani Krystyny Lauks.
 5. W środę o godzinie 7.00 Msza święta dla pielgrzymów udających się do Kalwarii Zebrzydowskiej.
 6. W czwartek 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą tradycją na Mszy Świętej o godzinie 8.00, 100.00 i 11.30 pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża
 7. Uroczystości odpustowe na Świętego Rocha w Postękalicach również w czwartek 15 sierpnia o godzinie 16.00, zapraszamy Parafian, szanownych Gości i OSP Postękalice i orkiestrę. Mszę celebruje i kazanie wygłosi ks. Przemysław Wesołowski wikariusz z Gorzkowic. W piątek 16 sierpnia drugi dzień odpustowy na Świętego Rocha, msza świętą tego dnia o godzinie 17.00
 8. Dożynki Gminne w tym roku odbędą się w Bogdanowie w niedzielę 22 września, będziemy wtedy przeżywać i Dożynki Parafialne.
 9. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej.
 10. W imieniu Księdza Kazimierza Grybosie kierownika pieszej pielgrzymki z Ełku i Pielgrzymów serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy udzielili Pielgrzymom gościny i noclegu.
 11. Również będzie organizowany wyjazd w sobotę 7 września do Sławkowa w 15 rocznicę śmierci ks. Kan. Stefana Bilewicza i Krakowa. Wyjazd o godzinie 6.00 z przed kościoła, o godzinie 10.00 msze św. w bazylice w Sławkowie, o godzinie 11.00 modlitwy na cmentarzu, o godzinie 12.00 wyjazd do Krakowa, tam przewodnik oprowadzi po Wawelu, katedra, nawiedzenie grobu śp. Marii i Lecha  Kaczyńskich, rynek krakowski, sukiennice, Bazylika Maryjacka, ulica Floryańska. Zapisy w zakrystii, jest jeszcze 20 miejsc..
 12. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. 
« powrót