Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Dziewiętnasta Niedziela Zwykła

2014-08-09 20:41:51

Ogłoszenia duszpasterskie

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 10 .VIII.2014 r.

 

1. Papież Franciszek udaje się w tym tygodniu w dniach od 13 – 18 sierpnia w podróż apostolską do Korei. Otoczmy go naszymi modlitwami i wspierajmy każdego dnia.
2. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej.
3. W imieniu Księdza Kierownika Pieszej Pielgrzymki z Ełku ks. Kazimierza Grybosia i Pielgrzymów serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy udzielili Pielgrzymom gościny i noclegu, bolejemy nad tym którzy odmówili noclegu pielgrzymom.
4. W piątek – 15 sierpnia – będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą tradycją na każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00, 11.30. Zapraszamy wszystkich jak najliczniej!
5. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą" z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
6. Również 15 sierpnia o godzinie 14.00 serdecznie wszystkich  zapraszamy na odpust św. Rocha do Postękalic. A w sobotę 16 sierpnia drugi dzień odpustowy na Świętego Rocha, msza św. tego dnia o godzinie 17.00. W niedzielę 17 sierpnia msza św. w kościółku będzie o godzinie 9.00 ze względu na mój wyjazd na odpust do pewnej parafii.
7. Uroczystość dożynkowa w naszej Parafii jest planowana na niedzielę 24 sierpnia na sumie, godzina 11.30, stare wieńce do odebrania znajdują się na podwórku plebani przed stodołą.
8. Msza święta za zmarłych na cmentarzu dzisiaj o godzinie 16.00. Zapraszamy.
9. Dziękujemy mieszkańcom Blizina za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół 80 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Borowej.
10. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 
« powrót