Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Narodzenie Pańskie

2012-12-24 20:04:30

Narodzenie Pańskie 25.XII.2012 r.


  1. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serca każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i całą, nieraz trudną codzienność. Z całego serca Wam Drodzy Parafianie i przybyli  Goście życzymy My wasi  Duszpasterze.
  2. Serdeczne podziękowania składam księdzu Wojciechowi i wszystkim, którzy razem z nim w bocznej nawie kościoła zbudowali piękną tegoroczną szopkę i przyozdobili kościół choinkami. Dziękuję również tym wszystkim którzy przyczynili się do urządzenia szopki żywej, za wypożyczenie zwierząt i zajmowanie się nimi Panu Andrzejowi Palowi, dziękuję ofiarodawcom  choinek. Młodzieży ze wspólnoty „Zjednoczeni w Trójcy” za uroczysty Koncert Kolędowy przed Pasterką. – „Bóg zapłać.
  3. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Gorąco polecamy te uczelnie Waszej ofiarności! Na wszystkich mszach świętych święcimy owies.
  4. Rok 2012 był dla wielu Rodzin trudnym i bolesnym. Odszedł bowiem z tego świat członek Waszej rodziny. Jako proboszcz wspólnoty parafialnej, do której należał Wasz Zmarły lub Zmarła, pragnę wyrazić Państwu raz jeszcze wyrazy serdecznego współczucia i ludzkiej solidarności. Pragnę także zaprosić Państwa do naszej świątyni na Mszę Świętą pogrzebową w intencji wszystkich zmarłych Parafian w Roku Pańskim 2012, która zostanie odprawiona w sobotę dnia 29 grudnia o godzinie 16.00.
  5. W najbliższym czasie rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych  Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterzy do powierzonych ich trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Kolędę zaczynamy codziennie od godziny 9.00, serdecznie prosimy o pojazd, przed dziewiątą.
  6. Plan kolędy:  w czwartek  27.XII. Kacprów 3 ks, piątek 28.XII. Góry Postękalskie 1 ks. i Radziątków 2 ks, w sobotę 29.XII Borowa 3 ks.
  7. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”, podwójny numer.
« powrót