Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Narodzenie Pańskie

2013-12-24 21:03:35

Ogłoszenia Duszpasterskie

Narodzenie Pańskie 25.XII.2013 r. 

1. „Dziś narodził się nam Zbawiciel". Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność. Z całego serca życzymy Wam Drodzy Parafianie i Szanowni Goście My wasi Duszpasterze.

2. Serdeczne podziękowania składam księdzu Wojciechowi i księdzu Tomaszowi i wszystkim, którzy razem z nim zbudowali piękną tegoroczną szopkę i przyozdobili kościół choinkami, dziękuję Rodzinom za ofiarowanie tegorocznych choinek do kościołów, Panu Henrykowi Filipczakowi za wykonanie stajenki, Gospodarzom za zwierzątka do szopki. Młodzieży ze wspólnoty „Zjednoczenie w Trójcy” za uroczysty, piękny Koncert Kolędowy przed Pasterką. – Bóg zapłać. 

3. Jutro – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana. Msze Święte tak samo jak dzisiaj. Składka w drugie święto tradycyjnie jest przeznaczona na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Gorąco polecamy tę zbiórkę Waszej ofiarności! Na wszystkich mszach świętych poświęcenie owsa.

4. Został zamówiony kalendarz Jubileuszowy na rok 2014, cenna pamiątka upamiętniająca Jubileusz 100 - lecia naszego kościoła. Będzie do nabycia w najbliższym czasie, dobrze by było, gdyby taka pamiątka znalazła się w każdej rodzinie naszej Parafii.

5. U Pani Krystyny Lauks będzie można się zapisać na wyjazd na Jasną Górę na zakończenie roku kalendarzowego, wyjazd będzie o godzinie 19.00

6. Serdecznie zapraszamy na uroczystą mszę świętą w niedzielę 29 grudnia o godzinie 11.30 z racji 100 – lecia naszej Orkiestry Strażackiej.

7. Rok 2013 był dla wielu Rodzin trudnym i bolesnym. Odszedł bowiem z tego świata członek waszej Rodziny. Jako Proboszcz Wspólnoty Parafialnej, do której należał Wasz Zmarły lub Zmarła, pragnę wyrazić Państwu raz jeszcze wyrazy serdecznego współczucia i ludzkiej solidarności. Pragnę także zaprosić Państwa do naszej świątyni na Mszę Świętą pogrzebową w intencji wszystkich zmarłych Parafian w Roku Pańskim 2013, która zostanie odprawiona w sobotę dnia 28 grudnia o godzinie 16.00.

8. W najbliższym czasie – od 27 grudnia 2013 – w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Przyjęcie kapłana w domu należy dzisiaj uważać za publiczne wyznanie wiary. Kolędę zaczynamy codziennie od godziny 9.00, serdecznie prosimy o pojazd, przed dziewiątą. Plan kolędy jest następujący: w piątek 27.XII. Moników, Miłaków i Mokracz, w sobotę 28.XII. Kamienna 1 ks. Blizin 2 ks.

9.  Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy naszemu świętowaniu i niech napełnia nas pokojem i radością.  

 

 

 

« powrót