Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Chrztu Pańskiego

2014-01-11 20:54:12

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego - 12.01.2014 r.

 

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie".

2. Na sakramencie chrztu opiera się nasza wiara. Prośmy Boga, abyśmy każdego dnia mogli doświadczać tej łaski, którą otrzymaliśmy na chrzcie – mówił Papież Franciszek na audiencji ogólnej w minioną środę.

3. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

3. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, to prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii, tak, byśmy wspólnie mogli ustalić dogodny czas.

4. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący: poniedziałek 13.I. od g 9.00 Woźniki Kolonia 2 ks., a od 14.00 Janina, wtorek 14.I. od g 9.00 Mąkolice Czartek i Borowa Lucynów, od g 14.00 Bogdanów ul. Ogrodowa, Kozakowskiego i Krótka, środa 15.I od g 9.00 Kacprów 3 ks., Czwartek 16.I. od g 14.00 Bogdanów ul. Czyżewskiego 1 ks. i ul. Piotrkowska 1 ks., piątek 17.I. od g 9.00 Ludwików 1 ks. i Dobiecin Gospodarstwo Rolne i bloki, sobota 18.I. od g. 9.00 Janów i Bernardów 2 ks., Wólka 1 ks.

5. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela” i Kalendarz Jubileuszowy na rok 2014, cenna pamiątka upamiętniająca Jubileusz 100 – lecia naszego kościoła parafialnego. Dobrze by było, gdyby taka pamiątka znalazła się w każdej Rodzinie naszej Parafii i domach Rodzin wywodzących się z parafii Bogdanów.

« powrót