Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Miłosierdzia Bożego

2014-04-26 14:29:32

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 27.IV.2014r.

 

 1. W Koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata". Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z „orbity" Bożego Miłosierdzia. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody. Na każdej mszy świętej odmawiamy dziś Koronkę. Dzisiaj w niedzielę Miłosierdzia Bożego papieże Jan Paweł II i Jan XXIII są kanonizowani przez papieża Franciszka.

2. Dzisiaj Msza święta w Piekarkach przy kapliczce Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. W czwartek wkraczamy w maryjny maj! Codziennie będziemy odprawiać majowe nabożeństwa, w niedzielę po sumie, w tygodniu po mszy świętej wieczornej. Bierzmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo! Zachęcamy do wywieszania flag polskich, maryjnych lub papieskich, które powinny wisieć na naszych domach.

4. W piątek 2 maja przypada pierwszy piątek miesiąca. Modlimy się do Najświętszego Serca Pana Jezusa, spowiedź od godziny 17.30.

5. W sobotę 3 maja, będziemy obchodzić uroczystość Maryi – Królowej Polski, głównej Patronki naszego Narodu. Msze święte jak w niedzielę. Druhów OSP z terenu naszej parafii zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji z racji św. Floriana na niedzielę 11 maja godzina 11.30

6. 3 maja o godzinie 16.00 jest Masza św. polowa na Niedyszynie w związku z obchodami jakie organizuje Gminna Bełchatów, Gminnego Dnia Strażaka, uroczystości rozpoczną się od godziny 15.15, ja dołączę do koncelebry i będę odprawiał mszę św. o urodzaje. Wszystkich mieszkańców z Niedyszyny Górnej i Dolnej zapraszamy na mszę świętą na plac obok remizy. A po uroczystości organizatorzy zapraszają wszystkich na grochówkę.

7. 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława. Msza św. za wszystkich Stanisławów i Stanisławy 8 maja godzina 18.00. Intencje przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.

8. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii będą miały spotkania przy parafii w maju w piątki godzina 16.00 i soboty godzina 10.00 to jest 9 i 10 V. 16 i 17 V, 23 i 24.V, 30 i 31 maja.

9. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. Numer poświecony jest Świętemu Janowi Pawłowi II, a w nim medalik z wizerunkiem Świętego Jan Pawła II.

« powrót