Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa

2013-03-23 20:50:49

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Niedzielę Palmową 24.III.2013 r.


 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tal jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z nim!”. Msze św. od Wielkiego Poniedziałku po południu o godzinie 18.00, również w Wielką Środę nowenna o godzinie 18.00.
 2. W Wielki Czwartek celebrowana jest tylko jedna msza św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony, a po komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Msza św. w tym dniu za Kapłanów i o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego, odbędzie się również ślubowanie ministranckie o godzinie 18.00.
 3. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy skromnie posiłki w ciągi dnia. Droga Krzyżowa ulicami Bogdanowa o godzinie 17.00. Na drogę zabieramy krzyże misyjne, serdecznie zapraszamy Druhów OSP z Woźnik do niesienia krzyża, młodzież poprowadzi rozważania. Po drodze krzyżowej o godzinie 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku.
 4. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią. Liturgia Wielkiej Soboty o godzinie 18.00. Na liturgię Wielkiej Soboty zabieramy świece lub lampki.
 5. W Wielką Sobotę honorową straż przy Grobie Pańskim trzymają Druhowie: od g.8.00 do g. 11.00 OSP Piekary, od g. 11.00 do g. 13.00 OSP Mąkolice, od g 13.00 do g. 16.00 OSP Blizin, od g. 16.00 do g. 19.00 OSP Postękalice, od g. 19.00 do g. 21.00 OSP Bogdanów.
 6. Msza św. Rezurekcyjna o godzinie 7.00 nowego czasu, bo z soboty na niedzielę jest zmiana czasu. Na rezurekcję zapraszamy orkiestrę, asystę  i Druhów OSP z terenu naszej Parafii i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Pozostałe msze o godzinie 10.00 i 11.30. W Woźnikach msza św. o godzinie 9.00. w Dobiecinie o godzinie 10.00, w Postękalicach o godzinie 11.15.
 7. Poświęcenie Pokarmów w Wielką Sobotę w Bogdanowie o godzinie 16.00 i 16.30, a w terenie od godziny 10.00 :
 8. Ks. Proboszcz: Kamienna, Ludwików, Blizin, Borowa, Kolonia Bukowa, Bukowa, Bernardów, Janów, Wiktorów, Mokracz, Moników i Miłaków.
 9. Ks. Tomasz: Janina, Dobiecin, Zwierzchów, Kolonia Dobiecin, Niedyszyna Górna i Dolna, Postękalice.
 10. Ks. Wojciech: Radziątków, Kacprów, koniec Kacprowa, Bogdanów Kolonia, Kozierogi, Piekarki, Mąkolice, Piekary, Woźniki Kolonia, Woźniki.
 11. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
 12. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom owocnych przeżyć Wielkiego Tygodnia.
« powrót