Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Przenajświętszej Trójcy

2013-05-25 22:23:47

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Przenajświętszej Trójcy 26.V.2013 r.


  1. Dzisiaj w uroczystość Przenajświętszej Trójcy, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Przenajświętszą Trójcę – Jednego Boga w trzech Osobach.
  2. Jednocześnie w dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prośmy dla Nich o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
  3. W najbliższy czwartek 30 maja przypada uroczystość Bożego Ciała. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, zawsze obecny w naszym życiu. Procesja Bożego Ciała wyruszy trasą do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 10.00. Już dziś prosimy o pomoc w budowie ołtarzy: I ołtarz na ulicy Piotrkowskiej przy posesji Państwa Rokselów; II ołtarz przy krzyżu na ul. Wschodniej; III ołtarz przy ul. Kwiatowej przy posesji Państwa Lauksów; IV ołtarz przy ul. Ogrodowej przy posesji Pani Kulczyńskiej. Na procesję zapraszamy całą asystę, Druhów OSP z terenu naszej Parafii, orkiestrę, dzieci pierwszokomunijne do sypania kwitów dziewczynki, chłopcy do szarf, trasę przystrajamy w oknach emblematami religijnymi. Prosiłbym bardzo, by wszyscy mieszkańcy danej ulicy włączali się w przygotowanie ołtarza na Bożę Ciało. To błogosławieństwo Boże  wyproszone na cały rok i zaszczyt pomagać przy strojeniu ołtarzy na Boże Ciało. Procesja Bożego Ciała w Postękalicach w niedzielę 2 czerwca o godzinie 11.00
  4. Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli w poniedziałek 27 maja godzina 16.00 w Woźnikach i godzina 16.00, w  Woźnikach Kolonii. we wtorek 28 maja godzina 16.00 Bukowa i godzina 16.00 w Janowie.
  5. Dyrekcja Zespołu Szkół Rolniczych w Bujnach zaprasza na Majówkę czyli „Grillowanie w Bujnach” dzisiaj o godzinie 15.00. Natomiast Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców SP im. Papieża Jana Pawła II oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Bogdanowie zapraszają na festyn z okazji Dni Rodziny, który odbędzie się w Sali OSP w Bogdanowie w poniedziałek 3 czerwca o godzinie 10.00
  6. Została ufundowana tablica „Proboszczowie Parafii Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie”, przez Państwo Frankiewiczów Halinę i Mieczysława. Została umieszczona w krużgankach. Za piękny dar dla Parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. W przyszłą niedzielę 2 czerwca będziemy przeżywać Święto Dziękczynienia. We wszystkich parafiach w Polsce tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem po mszy świętej na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie, gdzie jest również świątynia. Centrum Opatrzności Bożej to miejsce będące podziękowaniem Bogu za Jego opiekę roztaczaną nad Polską i każdym z nas. Centrum ma skłaniać do refleksji nad życiem i być miejscem, w którym szczególnie będziemy dziękować za Ojczyznę, ale także za życie każdego człowieka – mówi Ks. Kard. Kazimierz Nycz. Ze względy na obchodzony obecnie Rok Wiary, wierni będą dziękować Bogu za łaskę wiary. Szczególnym świadkiem tego zawierzenia jest św. Andrzej Bobola, Patron Polski i męczennik za wiarę. Z naszej parafii w sobotę 13 lipca pojedziemy autokarem do świątyni Opatrzności do Warszawy i na grób błogosławionego Jerzego Popiełuszki. Za tydzień przy wyjściu z kościoła Młodzież będzie zbierać do puszek ofiary na prowadzenie dalszych prac budowlanych przy świątyni Opatrzności.
  8. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do sanktuarium Świętego Krzyża koło Kielc w sobotę 8 czerwca o godzinie 7.00 sprzed kościoła parafialnego. Przyjmujemy również zapisy osób niezwiązanych z komunią, dysponujemy dwoma autokarami (100 miejsc).
  9. W związku z treścią dzisiejszego listu księdza arcybiskupa po mszy św. dzisiaj i za tydzień zbieramy podpisy w obronie życia, trzeba podać pesel.
  10. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. Pamiętajmy, że nie kupujmy wrogo nastawionych do wiary i Kościoła gazet, bo w ten sposób popieramy ich ideologię.
« powrót