Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

2013-05-18 23:41:41

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19.V.2013 r.


  1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich – zwłaszcza dla młodzieży, która przystąpiła z naszej Parafii w piątek do sakramentu bierzmowania. Za pobożne, odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Wszystkim, którzy się przyczynili do uświetnienia uroczystości związanej z bierzmowaniem, na czelne z ks. Wojciechem, również Pani która przepięknie udekorowała kwiatami kościół, Paniom które przygotowały posiłek dla zaproszonych gości, serdecznie dziękuję. Również chcę serdecznie podziękować kandydatom do bierzmowania za ufundowanie dla Parafii trzech zielonych ornatów i krzyża procesyjnego który został umieszczony przy ołtarzu.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świat – NM Panny Matki Kościoła, msze św. o godzinie 8.00, 10.00 18.00.  Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod jej opiekę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą i mądrością zaczęli głosić Ewangelię.
  3. Wraz z Dziećmi z kl. II i ich Rodzicami przeżywamy dzisiaj uroczystość pierwszej Komunii Świętej. Jest to w życiu dziecka największe święto – pojawia się raz i na zawsze powinno zmienić życie dziecka. Modlimy się razem z tymi dziećmi, ich Rodzicami i najbliższymi o to, aby przez całe życie kochały Pana Jezusa tak mocno jak dziś! W tzw. Białym Tygodniu dzieci zapraszamy codziennie w strojach pierwszokomunijnych na mszę św. i na nabożeństwo majowe o godzinie 18.00 bez świec. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnym i rocznicowym składam podziękowanie za dar ołtarza – kielich mszalny. Ks. Tomaszowi i tym wszystkim którzy w tym mu pomagali za piękne przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
  4. 23 maja w czwartek – Kościół w Polsce będzie obchodził po raz pierwszy nowe święto – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla Księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wszystkich by nieśli kapłanom duchowe wsparcie
  5.  W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Przenajświętszej Trójcy – kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  6. Odpust parafialny na Przenajświętszą Trójcę zostanie odprawiony w przyszłą niedzielę t.j. 26 maja, suma o godzinie 11.30. W terenie porządek mszy niedzielny. Na odpust zapraszam orkiestrę i Druhów OSP  terenu naszej Parafii. Tego dnia obchodzimy też Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę 26 maja godzina 11.30, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serce i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
  7. Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli w poniedziałek 20 maja godzina 16.00 w Radziątkowie i godzina 16.00 w Kacprowie w remizie.. We wtorek 21 maja godzina 16.00 2 Kamiennej przy krzyżu i godzina 16.00 w Ludwikowie przy krzyżu.

W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. Pamiętajmy, że nie kupujmy wrogo nastawionych do wiary i Kościoła gazet, bo w ten sposób popieramy ich ideologię.

« powrót