Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Nowy Rok 2013

2012-12-31 13:48:28

Ogłoszenia duszpasterskie na Nowy Rok 2013

 

  1. Dziś Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Wkraczamy w ten Nowy 2013 Rok pod opieką Bożej Rodzicielki Maryi i tak jak Ona zachowywać i rozważać w swoim sercu Boże prawdy. I nie tylko zachowywać, ale i głosić jak pasterze, którzy znaleźli Dziecię położone w żłobie, a później o Nim opowiadali. Mamy iść w Nowy Rok z Bożym błogosławieństwem.
  2. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w nowym roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam w tym – 2013 roku – błogosławi i udziela swej mocy. Szczęść Boże.
  3. Dzień dzisiejszy – to również z woli papieża Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W naszych modlitwach pamiętajmy więc i o tej ważnej dla wszystkich intencji.
  4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny.
  5. W piątek 11 stycznia o godzinie 17.15 wyjazd na czuwanie na Jasną Górę. Zapisy u Pani Krystyny Lauks.
  6. W przyszłą niedzielę 6 stycznia będziemy przeżywać uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywaną uroczystością „Trzech Króli”. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kadzidło i kredę.
  7. Plan kolędy:  w środę 2.I. Korczew 2 ks., Góry Postękalskie 1 ks., w czwartek 3.I. od godziny 13.00 w Dobiecin domy prywatne i bloki 2 ks., Bogdanów ul. Piotrkowska 1 ks., w piątek 4.I. Zwierzchów, od g 14.00 Bogdanów ul. Czyżewskiego, w sobotę  5.I. Janów 2 ks., Bukowa 1 ks.
  8. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót