Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Osiemnasta Niedziela Zwykła

2013-08-03 22:36:30

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Osiemnastą Niedzielę Zwykłą 4.VIII.2013 r.


  1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba, to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: Szczęść Boże!
  2. Dziękujemy mieszkańcom Kamiennej i Ludwikowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Blizina.
  3. Msza święta za zmarłych na cmentarzu w sierpniu będzie w niedzielę 11 sierpnia o godzinie 16.00.
  4. W niedziele 11 sierpnia jest również wyjazd na czuwanie do Częstochowy. Wyjazd o godzinie 15.00, nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej w Leśniowie i wydaj na Jasną Gorę na czuwanie. Zgłoszenia u Pani Krystyny Lauks.
  5. Dożynki Gminne w tym roku odbędą się w Bogdanowie w niedzielę 22 września, będziemy wtedy przeżywać i Dożynki Parafialne.
  6. Kierownik Ełckiej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę prosi o przyjęcie i przenocowanie pielgrzymów. Do Woźnik i poszczególnych wiosek pielgrzymi przybędą w czwartek 8 sierpnia, a piątek 9 sierpnia o godzinie 7.45 odprawiają msza. św. w Bogdanowie i wyruszają dalej.
  7. Jest organizowany wyjazd na Kalwarię Zebrzydowską w środę 14 sierpnia. Zapisy prowadzimy w zakrystii lub u Pani Jadwigi Wasilewskiej. Razem z ks. Janem Dudą serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce.
  8. Również będzie organizowany wyjazd w sobotę 7 września do Sławkowa w 15 rocznicę śmierci ks. Kan. Stefana Bilewicza i Krakowa. Zapisy w zakrystii.
  9. W czerwcu tego roku rozpoczęliśmy przygotowania do Wielkiego Jubileuszu Stulecia naszej Bogdanowskiej Świątyni oraz konsekracji ołtarza soborowego w prezbiterium. W drodze tych przygotowań zaplanowaliśmy poszczególne remonty i renowacje. Od początku miesiąca lipca trwa praca związana z położeniem nowej posadzki w kaplicy Matki Boskiej Bogdanowskiej, te prace zostały pomyślnie zakończone przez Pana Marcina Mazeranta z Woźnik Kolonii. Również przed kościołem została ułożona nowa kostka brukowa. Na cmentarzu zostały zakończone prace związane z położeniem kolejnych metrów kostki brukowej w alejkach cmentarnych. Zaplanowaliśmy także inne bieżące i potrzebne prace, jak również prace przygotowawczo – organizacyjne do Wielkich Obchodów w czerwcu przyszłego roku. W związku z powyższym, zwracamy się do Drogich Parafian o wsparcie przygotowań duchowo i materialnie.
  10. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. 
« powrót