Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Osiemnasta Niedziela Zwykła

2014-08-02 20:48:51

Ogłoszenia duszpasterskie

Osiemnasta Niedziela Zwykła 3 .VIII.2014 r.

 

1.  W połowie ubiegłego tygodnia przekroczyliśmy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
2. Kierownik Ełckiej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę prosi o przyjęcie i przenocowanie pielgrzymów. Do Woźnik i poszczególnych wiosek pielgrzymi przybędą w piątek 8 sierpnia, a w sobotę 9 sierpnia o godzinie 8.00 odprawiają mszę świętą w Bogdanowie i wyruszają dalej.
3. Dziękujemy mieszkańcom Kamiennej i Ludwikowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół 132 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Blizina.
4. W środę 6 sierpnia Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00 . Zapraszamy.
5. Msza święta fatimska za zmarłych na cmentarzu w sierpniu będzie za tydzień w niedzielę 10 sierpnia o godzinie 16.00.
6. Wyjazd na czuwanie do Częstochowy na Jasną Górę w poniedziałek 11 sierpnia o godzinie 17.30, zapisy u Pani Krystyny Lauks.
7. W piątek 15 sierpnia o godzinie 14.00 serdecznie zapraszamy szanownych Gości, orkiestrę i drogich Parafian wraz z Władzami Samorządowymi, Panią Radną Gminy i Radnych Parafialnych na odpust św. Rocha do Postękalic. W sobotę 16 sierpnia drugi dzień odpustowy na Świętego Rocha, msza św. tego dnia o godzinie 17.00. W niedzielę 17 sierpnia msza św. w kościółku będzie o godzinie 9.00 ze względu na mój wyjazd na odpust do pewnej parafii.
8. Uroczystość dożynkowa w naszej Parafii jest planowana na niedzielę 24 sierpnia na sumie, godzina 11.30
9. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 

« powrót