Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Ósma Niedziela Zwykła

2014-03-01 22:04:12

Ogłoszenia duszpasterskie

Ósma Niedziela Zwykła - 02.03.2014 r.

 

 1. W środę – 5 marca – przypada POPIELEC i tym samym rozpocznie się WIELKI POST. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę i inne dobre uczynki i post. Msze święte w naszym kościele o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00 – zapraszamy wszystkich jak najliczniej!!!
 2. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.
 3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy: dzieci, młodzież i dorosłych do jak najliczniejszego udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych. Już w najbliższy piątek: 
  DROGA KRZYŻOWA: w Bogdanowie o godzinie 15.15, w Woźnikach o godzinie 15.30, w Dobiecinie o godzinie 15.00, w Postękalicach o godzinie 16.30. 
  GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedzielę po sumie.
 4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą współpracą z Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).
 5. Najbliższy tydzień będzie Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości.
 6. We wtorek 11 marca o godzinie 17.30 wyjeżdżamy do Częstochowy na czuwanie Jasnogórskie. Zapisy u Pani Krystyny Lauks.
 7. W związku z ze zbliżającym się rozliczeniem podatkowym, zachęcamy wszystkich rozliczających się z Urzędem Skarbowym do przekazania 1% podatku na Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Stosowne ulotki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Są jeszcze do nabycia obrazy Matki Bożej Bogdanowskiej Uzdrowienia Chorych. Zainteresowanych obrazem zapraszamy do zakrystii.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca, 7 marca, okazja do spowiedzi św. rano i i po południu przed Drogą Krzyżową i od 16.30 przed mszą o godzinie 17.00.Odwiedziny chorych w domach jak dotychczas.
 10. 8 marca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet! Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Na mszę świętą w intencji Niewiast naszej Parafii zapraszamy w przyszłą niedzielę 9 marca na godzinę 11.30
 11. Przy wejściu do kościoła wzdłuż schodów została zamontowana barierka dar Rodziny Otczyków z Postękalic. Serdecznie dziękujemy za ten dar serca.
 12. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. 
« powrót