Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Piąta Niedziela Wielkanocna

2013-04-27 15:50:49

Ogłoszenia Duszpasterskie

Piąta Niedziela Wielkanocna 27.IV.2013 r.


 1. W środę 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią Loretańską codziennie po mszy świętej o godzinie 18.00. Weźmy w nich udział, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub rodziną, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. W środę 1 maja – wspomnienie także św. Józefa Rzemieślnika, patrona pracujących.
 2. W piątek 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Msze św. o godzinie 8.00, 10.00 i suma o 11.30. W tym dniu ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. W tym dniu obchodzimy również pierwszy piątek miesiąca. Do chorych pojedziemy w sobotę od godziny 9.00.
 3. W niedzielę 5 maja na godzinę 10.00 serdecznie zapraszamy Druhów OSP z terenu naszej Parafii na mszę świętą odprawianą w ich intencji z racji św. Floriana.
 4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w poniedziałek i piątek o 16.00 w kościele.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę o godzinie 10.00 w kościele – obecność obowiązkowa.
 6. Dzieci z klasy III obchodzą rocznicę komunii w niedzielę 12 maja o godzinie 10.00 zostanie odprawiona uroczysta msza święta  w ich intencji.  Próbę przed rocznicą mają we wtorki  30 kwietnia  i  we wtorek 7 maja o godzinie 16.00
 7. W sobotę 11 maja jest wyjazd na Jasną Górę. Wyjazd jest o godzinie 15.00 gdyż pielgrzymi udadzą się do Parku Miniatur Sakralnych na Złotej Górze, potem do Sanktuarium Krwi Chrystusa i na czuwanie na Jasnej Górze. Zapisy w zakrystii lub u Pani Krystyny Lauks.
 8. Bardzo dziękuję za prace na cmentarzu związane z wywiezieniem ciągnikami śmieci Panom z Radziątkowa i Kacprowa. Z Radziątkowa; Panom Wnukowi Józefowi, Cieślikowi Marianowi przyjechał ładowaczem, Kowalskiemu Wojciechowi przyjechał ciągnikiem, Kotasowi Krzysztofowi przyjechał ciągnikiem, Walasowi Stanisławowi przyjechał ciągnikiem, Kieresiowi Wiesławowi przyjechał ciągnikiem, Panom; Haładaj  Andrzejowi, Walas Bogdanowi, Haładaj Markowi, Cicheckiemu Pawłowi, Kukulskiemu Eugeniuszowi, Panom z Kacprowa; Stefańskiemu Romanowi przyjechał ciągnikiem, Hofman Mirosławowi przyjechał ciągnikiem, Witkowskiemu Sławomirowi przyjechał ładowaczem, Jakubikowi Tomaszowi przyjechał ciągnikiem, Renosikowi  Piotrowi przyjechał ciągnikiem, Jarząbek Krzysztofowi przyjechał  ciągnikiem, Mazurkowi  Zygmuntowi, Krawczykowi  Zdzisławowi,  Kieresiowi Izydorowi. Bardzo dziękujemy Panom z Radziątkowa i Kacprowa za zorganizowanie pojazdów do wywiezienia śmieci i piękne uporządkowanie cmentarza. Na cmentarzu zachowujemy porządek, nie wysypujemy śmieci w niedozwolonym miejscu.
 9. Ktoś próbował na siłę otworzyć łomem bramę cmentarną od Kamiennej. Brama została pokrzywiona, kłódka nie puściła. Kto by wiedział o sprawcach tego zbezczeszczenia w sumieniu jest zobowiązany powiadomić Księdza Proboszcza.
 10. Msza św. na cmentarzu za zmarłych w maju będzie w niedzielę 12 maja o godzinie 16.00. Zapraszamy.
 11. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót