Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Piąta Niedziela Wielkiego Postu

2013-03-16 19:21:30

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Piątą Niedziele Wielkiego Postu 17.III.2013 r.

 

  13 marca 2013 roku wieczorem na Placu Bazyliki św. Piotra rozległy się słowa:

 

Annuntio vobis gaudium magnum

Habemus Papam

Georgium Marium Bergoglio

qui sibi nomen imposuit

Franciscum


  1. Wraz z całym Kościołem Powszechnym cieszymy się z szybkiej decyzji Kolegium Kardynalskiego – stale wspierajmy naszymi modlitwami Ojca Świętego Franciszka oraz Kościół, którego został pasterzem. Inauguracja Pontyfikatu odbędzie się w najbliższy wtorek w uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.  
  2. Za tydzień Niedziela Palmowa, dzień tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich mszach świętych.
  3. We wtorek 19 marca Kościół będzie obchodził uroczystość Św. Józefa. Msze święte o godzinie 7.00 i 17.00. Podczas mszy tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców naszej wspólnoty parafialnej  o godne wypełnienie przez nich swojego powołania.  Na mszę zbiorową o godzinie 17.00 ku czci św. Józefa za Józefy i Józefów żywych i zmarłych przyjmujemy intencje po każdej mszy św. w zakrystii. Msza św. to najpiękniejszy prezent zarówno dla żywych, jak i tych których już Pan powołał do wieczności.
  4. W Wieli Piątek 29 marca o godzinie 17.00 wyruszy z naszego kościoła Droga Krzyżowa ulicami Bogdanowa. Zapraszamy Druhów OSP z Woźnik do niesienia krzyża, dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania, starszych, wszystkich jak najliczniej. Prosimy zabrać ze sobą krzyże misyjne. Dajmy w ten sposób świadectwo naszej wiary wobec tych, którzy oziębli w wierze i zapomnieli o Bogu, który nas kocha i za wszystkich umiera na krzyżu. Po Drodze Krzyżowej o godzinie 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku.
  5. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót